چاپ سیلک سی دی چاپ نگار

چاپ سیلک روی سی دی

چاپ سیلک روی سی دی | چاپ سیلک روی  دی وی دی

چاپ سیلک ترکیبی روی سی دی | چاپ سیلک تفکیکی روی سی دی

چاپ سیلک روی سی دیچاپ سیلک اسکرین چیست و چگونه روی سی دی انجام می شود؟

انتقال رنگ از طریق شابلون جهت چاپ بروی سی دی که بصورت تک رنگ یا چند رنگ انتقال داده می شود و ظاهر لیبل بخاطر انتقال مستقیم رنگ بروی سی دی حالت برجستگی دارد ،و این امر باعث کیفیت بهتر و بادوام تری همانند چاپ افست CD یا چاپ دیجیتالCD را در  چاپ به خود داده است .

در شیوه چاپ سیلک استفاده از سی دی خام بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و ثبت سفارشاتی بصورت خام از سری سفارشات عمومی مشتریان می باشد که با توجه به هزینه های جانبی این شیوه پیشنهاد می شود در تیراز های پایین و محدود  از شیوه چاپ دیجیتال برای چاپ CD به صورت خام استفاده شود .

تهیه و ساخت شابلون جهت چاپ سی دی :

در شیوه انتقال چاپ در سی دی ها به روش سیلک اینگونه می باشد که ابتدا از طرح اولیه یا همان لیبل سی دی بصورت یک شابلون ساخته شده به شکلی که قسمت های که انتقال رنگ قرار است انجام گیرد بصورت روزنه های بسیار ریز بر سطح طوری ایجاد و در قسمت های که انتقال رنگ انجام نمی شود به مواد مخصوص شبیه به موم پوشیده می شود و طرح مورد نظر بر سطح توری ایجاد میشود.

در مرحله بعدی توری ساخته شده در قاب مخصوص دستگاه پانچ شده و فیکس و محکم کشیده شده تا در مرحله بعدی و بعد از خشک شدن روزنه های نگهدارنده رنگ جهت شروع چاپ آماده گردد .

شیوه انتقال رنگ از شابلون و چاپ سیلک روی سی دی :

مرحله بعدی در سیستم چاپ سیلک روی سی دی با اضافه کردن رنگ در داخل قاب که شابلون بسته و فیکس شده است عملیات انتقال رنگ با استفاده از دستک که در تصویر قابل مشاهد می باشد با فشار از روزنه ها رنگ انتقال داده می شود و طرح مورد نظر از سطح شابلون و از قسمت  روزنه های ایجاد شده انتقال و بروی سی دی یا دی وی دی نقش می بندد قابل ذکر است که در تمامی رشته های چاپ سیلک بصورت سنتی و تک رنگ در بحث چاپ تیشرت ،چاپ کلاه و دیگر محصولات که بروش چاپ سیلک انجام می شود از همین روش و مراحل انجام می شود .

روشهای مختلف چاپ سیلک روی سی دی :

  • چاپ سیلک روی سی دی به شیوه تفکیکی
  • چاپ سیلک روی سی دی به شیوه ترکیبی

چاپ سیلک روی سی دی به شیوه تفکیکی :

در این روش با قرار گرفتن چند رنگ مختلف که هم میتواند بصورت رنگ ساختگی یا رنگ های اصلی باشد در کنار یکدیگر در چند نوبت عملیات چاپ و تعویض شابلون بروی سی دی انجام گیرد که معمولا بصورت دستی و هم بصورت ماشینی با چرخش دورانی بر روی سی دی انجام می شود .

چاپ سیلک روی سی دی به شیوه ترکیبی :

در این شیوه به به صورت چهار رنگ همزمان استفاده می شود استفاده فقط از چهار رنگ اصلی CMYK  قابل  انجام بوده و از این سیستم جهت خروجی گرفتن از کارهای ترام دار و سایه روشن استفاده می شود این روش کاربرد بسیار زیادی در سیستم چاپ استمپری داشته و در بحث چاپ سیلک بروی سی دی های نونیم نیز قابل استفاده بوده که بصورت خام و با عنوان  چاپ سیلک سی دی مورد استفاده قرار می گیرد .

از طرفی بخاطر کیفیت بالای این شیوه تولید و وجود برجستگی در چاپ سیلک و دوام بیشتر این سیستم رنگی در چاپ سی دی این روش جایگاه ویژه ای در صنعت چاپ سی دی پیدا کرده است .

قابل ذکر می باشد که فرآیند چاپ سیلک همانند سیستم چاپ افست دی وی دی استفاده از رنگ سفید یا تمپلات سفید به عنوان رنگ پنجم در صنعت چاپ سی دی محسوب می شود نیز قابل استفاده بوده و در صورت عدم استفاده از رنگ سفید بصورت چهار رنگ  و با زمینه متالایز یا نقره ای شکل قابل انجام می باشد

سیستم متالایز بخاطر نقره ای بودن کفه و سطح دیسکت ها از جلوه و زیبایی خاص خود برخوردار بوده و فقط دقت در حذف رنگ سفید مستلزم چاپ سیلک چهار رنگ بروی CD با ویژگی متلایز بودن ، بسیار مورد اهمیت قرار داشته و رعایت این لازمه ، امری اساسی تلقی می شود .

5 دیدگاه دربارهٔ «چاپ سیلک روی سی دی»

  1. تو تمام سایت هایی که تا الان در مورد چاپ سی دی گشتم دنبال چاپCD تا الان مقاله به این زیبایی و کاملی درباره چاپ سیلک در مورد سی دی نخوندم تو سایت های مختلف در مورد چاپ سی دیجیتال بصورت ۶ رنگ و ۸ رنگ و چاپ افست یا چاپ استمپری و اورجینال زیاد خوندم البته تو این سایت هم هست ولی چاپ سیلک رو فقط مقاله شو تو سایت شما دیدم واقعا خسته نباشید و مشخش هست در این زمینه واقعا یک حرفه ای هستید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن