نکات طلایی چاپ بروشور

چاپ بروشور | طراحی بروشور

مهمترین نکات طلایی در زمینه طراحی و چاپ بروشور

طراحی بروشورچاپ بروشور :

چاپ بروشور و استفاده از بروشور یا برگه تبلیغاتی به جهت معرفی کالا ها ،محصولات و حتی خدمات یک مجموعه از طرف تولید کنندگان یا ارایه دهنگان خدمات مختلف و به جهت معرفی هر چه بهتر و دقیق تر انجام می شود .

اندازه و سایز در چاپ بروشور های تبلیغاتی :

بروشور یا برگه های تبلیغاتی که در اندازه های مختلف و بصورت های بروشور تک لت ، بروشور دولت ، بروشور سه لت و در سایزهای استاندارد A4  یا ۲۰*۲۹ و در سایزهای A5  در سایز ۱۴.۵ در ۲۱ سانتی متر طراحی و به چاپ می رسند.

نوع کاغذ مصرفی و استفاده شده در چاپ بروشور :

عموما خدمات چاپ جهت بروشور به درخواست مشتری بوده و از آنجایی که کلیت فرم هیای چاپ بروشور در فرم های عمومی چاپ افست بوده و مقرون بصرفه ترین شیوه چاپی در نظر خدمت رسانی به مشتریان می باشد از سری  کاغذ هایی از قبیل تحریر ،گلاسه در وزن های ۱۲۰ گرم و ۱۳۵ گرم  موجود در بازار یا در سفارشات اختصاصی همراه با روکش های سلفون براق و مات یا کاغذ کرافت قابل انجام میباشد.

چگونگی طراحی بروشور تبلیغاتی

طراحی مناسب و جذاب به جهت جذب مشتری یکی از نکات بسیار مهم و اساسی  جهت استفاده از بروشور می باشد و لذا رعایت ناکات هر چند ساده و کلیدی و در عین حال طلایی می تواند کمک بسیار زیادی در موفقیت و درآمد زایی از طریق تبلیغات بروشوری انجام گیرد.

نکات طلایی در طراحی و چاپ بروشور :

موضوع بروشور :

دانستن موضوع بروشور و انتخاب و تفکر در زمینه مورد نظر طراحی بروشور نکته بسیار حائز اهمیت می باشد بطوری که دیدن نمونه ها  بسیار و انتخاب رنگ بندی جهت انتقال داده از طریق بروشور به مخاطب باید به جد بررسی و مورد تفکر قرار گیرد.

شناخت مخاطبین مورد توجه :

مطالعه کامل با توجه به محتوی و شناخت مخاطب محصول یا مخاطب موضوع دیگری است که باید در نظر داشت که مشتری یا مخاطب به چه علت و با چه نیازی به بروشور شما توجه و نیاز پیدا می کند و انتظار دریافت چه چیزی را از بروشور دارد .

لذا تعیین مخاطب و نیاز مشتری از بروشور باعث جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در مورد کالا یا خدمات هر مجموعه  را به دنبال داشته و سبب دست یافتن به بروشوری پرمعنا و کاربردی را برای  مخاطب فراهم میکند .

استفاده از تصویر در بروشور

استفاده از تصویر همیشه مورد نظر قرار گرفتن مخاطب قرار داشته و استفاده از عکس محصول با کیفیت و مناسب به نوعی باعث زیبایی بروشور و اطمینان خاطر پیدا کردن از نوع محصول یا کالای ارایه شده و در بحث خدمات با رایه تصاویر خدمات ارایه شده و نمونه کاره باعث هر چه بیشتر مخاطب را بهمراه دارد.

نکات کلیدی در طراحی بروشور :

همخوانی و هماهنگی در بین نوشته و رنگ بندی و تصاویر استفاده شده در هر بروشور بسیار مهم و اساسی طلقی می شود بطوری که هر تصویر بگونه ای متوازن و متناسب با خط تا های هر لت  جایگذاری شود و رعایت اندازه نوشته ها  از لبه کار و متوازن بودن نوشته ها در هر صفحه و هر پاراگراف و درج توضیحات در باره هر محصول بسیار مهم می باشد.

اندازه نوشته و نوع فونت اندازه نوشته و نوع فونت استفاده شده در متن توضیحات سر تیتر ها و نکات مهم امری دیگر بوده که رعایت این موارد نیز زیبایی خاصی به بروشور می دهد .

متفاوت بودن در عین حال سادگی هر بروشور :

  • استفاده زیادی از عکس های تکراری یا استفاده از تضاد بیش از حد در رنگ بندی نوشته ها و بکراند و بالعکس که باعث آزار چشم و مخاطب میشود پرهیز شود
  • کپی برداری یا تشابه  که امروزه بسیار رایج شده و باعث یکنواختی طرح های گرافیکی در اکثریت مجموعه های طراحی به چشم میخورد باعث مردگی طرح هادر بروشور و تراکت ها را به دنبال داشته که این امر سبب عدم توجه مخاطب یا مشتری ها را به دنبال دارد.

ایجاد فرم نظرسنجی 

ایجاد فرم نظرسنجی در انتهای هر بروشور جهت دریافت انتقادات و پیشنهادات هخاطب و مشتریان و امکان درج توضیحات و اظهار نظر درباره خدمات  و نظرات در مجموعه های بزرگ که امکان دریافت مجدد بروشور فراهم شده یا ایجاد یک پل ارتباطی که روشی را جهت رسیدن نظرات و انتقادات مشتریان از طریق اطلاع رسانی در بروشور  مطلع سازد .

ایجاد تماس با ما

در اکثریت بروشورها با توجه به ازدهام و گنجاندن مطالب بیش از حد همیشه فضای کم در عین حال بزرگ نمایی بیش از حد در نوشته های بروشور به چشم میخورد که میتوان به تکراری بودن این موضوع و کلیشه ای شدن این بحث اشاره کرد و پیشنهاد میشود که با در نظر گرفتن و داشتن موقعیت و اندازه مناسب جهت درج  قسمت تماس با ما را در نظر گرفت و راهنمایی و راههای ارتباطی به شیوه مجازی به صورت واضح و خوانا درج و در صورت آدرس دهی پیشنهاد میشود از کروکی های لازمه جهت دسترسی هر چه بهتر در طراحی بروشور ها استفاده شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن