نکات مهم چاپ سی دی

بی شک اگر صاحب یک کسب و کار باشید و یا بصورت تخصصی تر در زمینه تولید محصولات آموزشی ، نرم افزاری یا تولید انواع آلبوم موسیقی باشید در زمینه طراحی لیبل CD و لیبل DVD و یا دریافت خدمات چاپ روی سی دی و خدمات رایت سی دی یا تولید محصول بصورت بسته بندی کامل و انجام آن به بهترین نحوه نیازمند مشاوره ای خوب در این زمینه را دارید با توجه به این موضوع چاپ نگار از ارایه دهندگان این خدمات در عنوان مقاله نکات مهم چاپ سی دی در خدمت شما هستیم .

 •  خدمات چاپ و تکثیر سی دی و دی وی دی  به شیوه دیجیتال 
 • چاپ و تکثیر سی دی و دی وی دی به شیوه افست و استمپری یا اورجینال کف نقره ای 

نکات مهم در زمینه طراحی لیبل سی دی : 

استفاده از طراحی جذاب و به نحوی خاص سبب می شود چاپ سی دی با کیفیت تری خروجی داده شود و استفاده از طراحی که بتواند بصورت یک بروشور یا یک راهنمای کامل محتوی سی دی را شامل شود می توان ارزش و جایگاه خوبی برای فروش و برای جذب مشتری را بهمراه داشته باشد .

رعایت استاندارد های طراحی برای استفاده در خدمات چاپ بسیار مهم می باشد که نوع رنگ بندی ، ابعاد و اندازه طرح ، در نظر گرفتن حاشیه بیرونی طرح لیبل ، در نظر گرفتن گردی یا رینگ داخل دیسک که در وسط دیسک قرار دارد و استفاده از رنگ مناسب سنی ، شغلی ، سازمانی و … در طراحی لیبل بسیار مهم می باشد که  قالب طراحی با نکات لازمه زیر باید در اختیار طراح قرار گیرد : 

اندازه لیبل سی دی

 • -سایز و اندازه کار ۱۲ در ۱۲ سانت با مد رنگی CMYK یا RGB باشد .
 • -با توجه به خطای احتمالی از طراحی فایل بصورت قرینه خودداری شود ( بعد ازچاپ امکان وسط نبودن کار احتمال می رود )
 • -ارسال فایل ها ترجیحا بصورت JPG یا PDF  و یا با هماهنگی در فرمت های دیگر مناسب چاپ ارسال شود .
 • -استفاده از کد رنگ مشکی در  بگراند با کد C=100/Y=100/K=100/M=100  تنظیم و در نظر گرفته شود .
 •  در نوشته ها متن  بصورت C=0/Y=0/M=0و K=100 و حالت Multiply جهت خوانایی بیشتر در نظر گرفته شود .
 • قبل از ثبت سفارش در قسمت شرایط و قوانین فرم های عمومی مطالعه شود و ثبت سفارش در این مجموعه به منزله مطالعه و پذیرش قوانین فرم های چاپی بوده و ارایه مجوز در موارد نرم افزار ،فیلم و سریال خانگی و انواع گیم و بازی ها الزامی میباشد .

استفاده از سی دی مرغوب در تولیدات محصول : 

یکی از نکات مهم چاپ سی دی و سفارشات چاپی درخواست سی دی با درجه کیفی و گرید A بصورت حداقلی و یا دریافت سی دی با درجه کیفی های گرید AA , گرید AA+  می باشد که تمام ارایه محصول اعم از طراحی و چاپ و خدمات رایت در نهایت به اجرای بدون نقص سی دی در اجرا منتهی می شود که در این بین استفاده از سی دی با درجه کیفی گرید B  سبب می شود علاوه بر خسارت مالی خسارت معنوی به مجموعه تحمیل شود .
درخواست مستقیم از خدمات دهندگان این حرفه و خدمات امری منطقی و بسیار مهم می باشد و از این رو درخواست پیش فاکتور در این زمینه امری مهم طلقی می شود و قابل ذکر می باشد که اختلاف قیمت آنچنانی بین درجه یک و دو نمی باشد و استفاده از دیسک های با کیفیت همچون سی دی پرینتیبل و قابل چاپ با برند های دکتر دیتا ، فینال ، داپلیکو در اولویت چاپی قرار دارد و در محصولات دی وی دی خام و قابل چاپ در چاپ دیجیتال محصولاتی همچون فینال ، داپلیکو در اولویت و در مرحله دوم محصولاتی همچون بلوشن و اورهد و یا کینک و کرانه پیشنهاد می شود .

انتخاب مرکز تخصصی در زمینه چاپ و رایت CD:

یکی دیگر از نکات مهم چاپ سی دی تخصصی بودن امر چاپ با توجه به حساسیت های موجود در قالب سی دی و در قالب دی وی دی که متریالی متفاوت از هر صنعت چاپ را داشته بسیار مهمی بوده ولی امر مهمتر از این موارد رایتCD و رایت DVD بصورت اصولی و فنی نکته ای بسیار حائز اهمیت می باشد .
روند رایت در مجموعه های مختلف بصورت رایتی با دستگاه های داپلیکیتور در صنعت چاپ دیجیتال می باشد که روندی با امکان خطا بوده که این امر مهم نیازمند تست مکرر میباشد که این روند در مجموعه چاپ نگار با سری دستگاه های کپی ترکس از کشور انگلیس با امکان تست هوشمند برای همه دیسک ها در زمان رایت را فراهم نموده که با فراهم بودن سیستم چاپ ۸ رنگ دیجیتال و امکان نمونه گیری از طرح لیبل سعی بر جلب رضایت مشتریان را فراهم نموده ایم . 

مقالات مهم و کاربردی ارایه شده در زمینه نکات مهم چاپ سی دی به شیوه دیجیتال و چاپ افست یا چاپ استمپری : 

 

چاپ روی سی دی با طرح دلخواه

چاپ روی سی دی با طرح دلخواه، یکی از روش‌هایی است که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای چاپ روی سی دی، ابتدا باید طرح یا عکس مورد نظر را در کامپیوتر طراحی و با کیفیت بالا ذخیره کرد. در مرحله بعد، باید از یک دستگاه چاپ سی دی با قابلیت چاپ روی تمام سطح دیسک استفاده کرد. در نهایت، پس از چاپ، سی دی با طرح دلخواه آماده استفاده خواهد بود. این روش می‌تواند برای اهدای جایزه، تبلیغات و یا هدیه به دوستان و خانواده مورد استفاده قرار گیرد و بهترین نتیجه را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

Read More »
چاپ و تکثیر CD,DVD

معرفی مجتمع چاپ نگار لوح آفرین

چاپ نگار لوح آفرین تولید کننده و عرضه کننده انواع محصولات سی دی خام ، دی وی دی خام و ارایه دهنده خدمات تخصصی چاپ در زمینه CD &DVD به شیوه های افست ، دیجیتال و افست یا تولید استمپری

Read More »
چاپ لیبل سی دی

راهنمای طراحی لیبل سی دی

راهنمای طراحی لیبل سی دی از سری خدمات چاپ نگار در زمینه خدمات چاپ سی دی و چاپ دی وی دی می باشد که با ارایه قالب طراحی لیبل سی دی از راه های ارتباطی این مجموعه قابل ارایه می باشد .

Read More »

نکات مهم چاپ سی دی

نکات مهم چاپ سی دی:
خدمات چاپ و تکثیر سی دی و دی وی دی به شیوه دیجیتال
چاپ و تکثیر سی دی و دی وی دی به شیوه افست و استمپری یا اورجینال کف نقره ای

Read More »
چاپ نگار لوح آفرین

چاپ افست سی دی

چاپ افست سی دی : چاپ سی دی افست خام | چاپ  افست و استمپری سی دی  استفاده از چاپ افست سی دی یکی از بهترین شیوه های چاپ سی

Read More »
چاپ CD به صورت خام

چاپ CD به صورت خام

چاپ CD به صورت خام:  چاپ CD به صورت خام یا چاپ دیجیتال سی دی از سری خدمات قابل ارایه در چاپ نگار میباشد که سی دی های ارایه شده

Read More »

2 دیدگاه دربارهٔ «نکات مهم چاپ سی دی»

 1. سلام
  کیفیت سی دی خام درجه یک و سی دی درجه ۲ رو تو خدمات دهندگان چاپ سی دی از کجا میشه فهمید چون سی دی های مخصوص چاپ روشون کلا سفید هستش و هیچ آرم و علایمی ندارن ؟
  چند تا برند خوب رو معرفی کنید که بشه برای آلبوم موسیقی ازش استفاده کرد و مورد و مشکلی در خوندن سی دی اجاد نکنه
  از باب راهنمایی پیشاپیش ممنون هستم

  1. سلام
   کیفیت کلی سی دی خام های پرینتیبل که در صنعت چاپ سی دی استفاده میشه نسبت به برند های معمولی کلا کیفیت بهتری دارن
   و مشخص شدن برند در رینگ داخل سی دی حک شده و هر قدر هم مرکب در قسمت رینگ داخل چاپ بخوره باز اون برند قابل دیدن هست و از برند های محصول میشه به کیفیت س یدی ها پی برد

   برند های با درجه کیفی بالا که واسه چاپ سی دی استفاده میشود عبارتند از : سی دی خام پرینتیبل داپلیکو ،سی دی خام پرینتیبل فینال یا پرینت می ،سی دی خام پرینتیبل دکتر دیتا ، سی دی خام پرینتیبل اپرو و در نهایت سی دی خام پرینتیبل اورهد و بلوشن که درجه کیفی معمولی و A رو در سبد فروش سی دی های مخصوص چاپ می تونید داشته باشید

   و سوال آخرتون محصول سی دی خام پرینتیبل دکتر دیتا از سری محصولات عالی در زمینه چاپ و رایت آلبوم های موسیقی بهتون پیشنهاد میشه با درجه کیفی و گرید AA که بهتون پیشنهاد میکنم مقاله ارایه شده در زمینه تولید و تکثیر آلبوم موسیقی خوانندگان رو مطالعه و مشاهده بفرمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن