چاپ لیبل سی دی

چاپ لیبل سی دی

چاپ لیبل سی دی | لیبل پشت چسب دار

چاپ لیبل سی دی برش خورده به شیوه دیجیتال و چاپ لیبل افست

چاپ لیبل سی دی و انواع لیبل :

چاپ لیبل سی دی یا برچسب سی دی  نوعی کاغذ پشت چسبدار بوده که با قابلیت چسبندگی در سطح کاغذ باعث چسبیده شدن بر سطوح مختلف در صنایع مختلف غذایی ، دارویی ، بهداشتی ، و غیره … و  از جمله لیبل روی سی دی می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ لیبل سی دی از قدیم الایام جزو یکی از خواسته های بیشتر مجموعه های مختلف بوده که ارایه سی دی به شکل اختصاصی ، داشتن و همراه بودن با لوگو و نام و آدرس سازمان به جهت تبلیغات در زمان ارایه اطلاعات یا ارایه سی دی های تبلیغاتی و نمونه کارها در نمایشگاه ها به مشتریان و مخاطبان همیشه اهمیت داشته و مورد نظر مراکز بوده است.

انواع شیوه های چاپ لیبل سی دی :

شیوه های مختلفی در بحث چاپ لیبل سی دی وجود داشته که بصورت مختصر با توضیح جامع و کلی در این مقاله ارایه می شود :

  • چاپ لیبل CD به شیوه دیجیتال
  • چاپ لیبل CD به شیوه افست

چاپ Lable CD  به شیوه دیجیتال :

در این شیوه که توسط دستگاه های جوهر افشان و لیزری انجام می شود بدین گونه که ابتدا لیبل های سی دی نیم تیغ خورد و آماده چاپ در دستگاه نهاده می شود و بوسیله شیت های از پیش تعیین شده و چیده شده  طرح مورد نظر از سیستم به دستگاه دستور داده می شود و پرینت بروی لیبل ها انجام می شود .

بعد از چاپ با جدا نمودن از شیت های از پیش تعیین شده که بصورت دو عددی یا شش عددی معمولا در ورق های A4  , A3  چیده شده جدا و لیبل بروی سی دی  چسبانده می شود .

مزیت این روش : امکان چاپ در هر تیراژ امکان پذیر بوده و می توان بصورت خانگی با تهیه این لیبل از فروشگاههای مختلف و یا فروشگاه چاپ نگار تهیه و استفاده نمود.

چاپ Lable CD  به شیوه افست :

در این شیوه بر خلاف شیوه افست از لیبل های سالم و بدون قالب در ابعاد های ۵۰*۷۰ یا ۱۰۰ *۷۰  استفاده می شود  ، شیوه چاپ بدینگونه می باشد که ابتدا فرم و طرح مورد نظر بسته به  تعداد  و حجم کار و یا تعداد سفارشات بصورت منظم در شیت های فوق و ابعاد های استاندارد چیده شده و از فرم مورد نظر زینک تهیه شده و بعد از چاپ و در صورت نیاز استفاده از انواع روکش های چاپی اعم از سلفون براق ، یوی ، و سلفون مات بوسیله قالب های ساخته شده دایکات شده و عملیات قالب زنی انجام می شود ، که بعد از قالب زنی و بسته بندی  آماده ارایه به مشتریان جهت چسباندن لیبل سی دی بر سطح سی دی یا دی وی دی مورد نظر می باشد.

استفاده از این روش با توجه به حضور چاپ مستقیم روی سی دی و یا چاپ مستقیم بروی دی وی دی هنوز  بسیار مرسوم بوده  و مورد استفاده قرار میگیرد .

اندازه لیبل و قالب تیغ لیبل سی دی : 

لیبل هایCD و لیبل DVD  اندازه ای یکسان را داشته که سایز و ابعاد قطر بیرونی دایره دیسکت ها ۱۲*۱۲ بوده و یکسان در نظر گرفته می شود که این ابعاد، ابعادی استاندارد بوده و در ابتدای طراحی لیبل سی دی در نرم افزار مختلف مورد نظر مربعی با همین ابعاد فراخوان و جهت طراحی استفاده میشود .

اما در طراحی نکته حائز اهمیت دایره وسط سی دی ها و دی وی دی ها مختلف بوده که اصطلاحا به دایره وسط رینگی گفته می شود ، کا همانگونه که در نمونه های سی دی معمولی در بازار قابل مشاهده می باشند با دو اندازه همانند تصویر زیر رایه می شوند .

مشخصات  لیبل سی دی تیغ بزرگ :

لیبل سی دی 44 میل

قطر بیرونی : ۱۲۰ میلی متر

قطر داخلی : ۴۴ میلی متر

قابلیت چاپ : فقط بصورت افست

حداقل تعداد : ۱۰۰۰ عدد

نوع چاپ : افست  چهار رنگ

نوع روکش : یوی / سلفون براق

زمان تحویل : ۷ الی ۱۰ روز کاری

مشخصات  لیبل سی دی تیغ کوچک  :

لیبل سی دی 22 میل

قطر بیرونی : ۱۲۰ میلی متر

قطر داخلی : ۲۲ میلی متر

قابلیت چاپ : افست / دیجیتال

حداقل تعداد چاپ افست : ۱۰۰۰ عدد

حداقل تعداد چاپ دیجیتال : ۲ عدد

نوع چاپ : افست چهار رنگ /دیجیتال لیزر /دیجیتال جوهر افشان

نوع روکش : یوی / سلفون براق /بدون روکش

زمان تحویل افست : ۷ الی ۱۰ روز کاری

زمان تحویل دیجیتال : ۶ساعته الی ۱ روز کاری

خدمات ارایه شده جهت چاپ این نوع لیبل یکسان بوده و بسته به سفارش شما مشتریان عزیز با تیغ بزرگ بصورت ۴۴ میل یا بصورت تیغ کوچک با ابعاد ۲۲ میل قابل انجاام می باشد ، در نوع ۲۲ میل که با توجه به رینگ وسط سی دی تنظیم شده و در نظر گرفته شده است فضای بیشتری را برای طراح فراهم میکند .(اعمال تیغ بزرگ یا کوچک بصورت استاندارد در سفارشات مشتری تیغ کوچک در نظر گرفته می شود جهت دریافت سفارش بصورت تیغ بزرگ در زمان ثبت سفارش تاکید و عنوان شود ).

اندازه لیبل سی دی

رعایت کلی مشخصات طراحی لیبل سی دی بهمراه اندازه های

دقیق در تصـویر روبرو جهت طــراحی و در نظــر گرفتـن اندازه

جهت ارایه کار بهتر و دقیق تر الزامی می باشد.

 پیشنهاد می شود  : سایز کاور قاب دی وی

 پیشنهاد می شود  : فوم نگهدارنده سی دی 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن