تکثیر نقره ای سی دی

تکثیر نقره ای سی دی

تکثیر نقره ای سی دی و تکثیر دابلیکیتوری چگونه است ؟

تکثیر نقره ای سی دی , تکثیر دابلیکیتوری , تکثیر استمپری , تکثیر CD  عمده

تکثیر استمپری :

تکثیر نقره ای سی دی دراین شیوه رایت که به نام همان تکثیر استمپری نامیده می شود با تولید قالب از محتوی اصلی یا همان قالب استمپر آغاز می گردد و با ساخت قالب در این شیوه تولید سی دی به سفارش مشتریان ، از ابتدای تولید سی دی محتوی ارایه شده در سی دی ها که با هر فرمت Mp3 , Audio , Video , Data  , Autorun  و هر فرمتی دیگر در داخل سی دی ذخیره می شود که این روش بعد از تولید لایه نازکی نقره بروی سطح سی دی به جهت جلوگیری از خط و خش و بالا بردن و مقاوم کردن هر چه تمامتر سی دی در مقابل آسیب های احتمالی پوشش داده می شود که این امر باعث بوجود آمدن ظاهر نقره ای در سی دی می شود این نوع تکثیر را که در بازار به نام های چاپ استمپری , تولید استمپر , سی دی اورجینال , تکثیر نقره ای سی دی نامیده می شود معرفی می شود .

که در این روش بعد از تولید یا رایت کردن سی دی ها با توجه به سفارشات انجام شده به قسمت چاپ انتقـال داده می شود که در سالن چاپ با استفاده از روشهای چاپ افست سی دی یا چاپ سیـلک اسکرین خدمات چاپ بروی دیسکت ها و انواع لوح های فشرده انجام می شود .

تکثیر دابلیکیتوری:

در این شیوه با استفاده از دستگاههای دابلیکیتور که بصورت ۱ به ۱۱ و در مدل های کمتر ۱ به ۹ و ۱ به ۷ می باشد ، رایتر های سی دی بصورت سری به یکدیگر وصل شده و با توجه به سرعت بالای این دستگاهها در شیوه دیجیتال سی دی در تعداد بالا انجام می گیرد که با قرار دادن سی دی مادر و در دستگاههای جدید با اتصال هارد دیسک و کپی سی دی مادر در هارد به عنوان مستر قرار داده و با خواندن از مستر عملیات رایت انجام می شود، این روش بخاطر سرعت بالا در سفارشات فوری بسیار مناسب می باشد .

در این روش از سی دی های معمولی یا در صورت درخواست چاپ بروی سی دی از دیسکت های پرینتیبل استفاده و  انجام  می شود  که بعد از رایت به سالن های چاپ انتقال و با دستگاههای مخصوص چاپ سی دی که به شیوه دیجیتال می باشد انجام می گیرد.

4 دیدگاه دربارهٔ «تکثیر نقره ای سی دی»

    1. سلام / بله سفارشات تولید شده به شیوه استمپر و کف نقره ای هستش و برای تولیدات و چاپ و تکثیر سی ذی های آلبوم موسیقی بیشتر از این شیوه استفاده میشه و مدت زمان ۱۰ تا ۱۲ روز کاری و از باب قاب پهن هم بله موجود هست در قالب قاب سی دی پهن نیمه شفاف و قاب سی دی پهن تمام شفاف که تلفنی در خدمتیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن