چرا چاپ نگار در بین برندهای چاپ فروش بیشتری دارد ؟

چاپ نگارارایه کلیه خدمات چاپ و تبلیغات 

   فروش و ارایه خدمات یکی از مهمترین مقوله های مجموعه چاپ نگار و هر کسب و کار دیگری به حساب می آید چرا که مجرای اصلی دامنه حیات یک شرکت در گرو درآمدهای ناشی از فروش محصول و خدمات عرضه شده از سوی شرکت می باشد .اما این که چرا در یک صنعت و یک برند در مقایسه با سایر رقبای خود فروش بهتری دارد،سوال است که هر فرد از یک زاویه به آن پاسخ داده است .

یکی از نکات که اکثر شرکت ها بر روی آن اتفاق نظر دارند، خدمات پس از فروش است، لذا بحث در خصوص اهمیت و جایگاه خدمات اجرایی در سفارشات و خدمات تکمیلی اعم از خدمات خط تا ،صحافی ، بسته بندی و …. در  توان این مجموعه می باشد .

بدون آن که رویکردی را در مورد انتقاد قرار دهیم،برمی گردیم به سوال اول این بحث که چرا این مجموعه و یا یه برند و یک مجموعه ارایه دهنده خدمات و یا کالای مصرفی در بین همکاران همان صنعت ویا تولید کنندگان فروش بیشتر و سهم بیشتری از بازار را به خود میگیرد ؟

یکی دیگر از سوالات مجهول ذهنی اینکه آیا برای مشتریانی که کالایی را خرید نداشته اند یا دریافت خدماتی را از مجموعه ای نداشته اند ارایه خدمات تکمیلی بعد از چاپ  و یا خدمات پس از فروش در رابطه با فروش یک کالا  باعث تضمین فروش بیشتر باشد ؟

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید برانیم که مشتری در تصمیم گیری عقلایی چه چیزی را در ازای بهای پرداختی از ما می خرد یا با برسی نقش اعتماد در تصمیم گیری عقلایی  چیست ؟

برای پاسخ به تمامی سوالات ایجاد شده در ذهن مخاطب و دیگر سوالات فوق باید گفت مهمترین مرحله تصمیم گیری عقلانی و عقلایی در جمع آوری اطلاعات و انجام ارزیابی بر اساس اطلاعات بدست آمده در این بین اصلی ترین فیلتری که به تصفیه اطلاعات دریافت شده می پردازد ، اعتماد است .در واقع اعتماد تنها راه باور پذیری همه ادعاهای شرکت است;  چرا که مشتری از حرف هایی که نتواند به آنها اعتماد کند چشم پوشی می کند . لذا تاکنون جواب سوال اصلی این نوشته را داد .

 

چشم اندازهای چاپ نگار به فروش بیشتر در صنعت چاپ و بسته بندی :

 

اعتماد چیست و چگونه ایجاد می شود ؟ 

در فرهنگ و لغت نامه فارسی عمید، واژه “اعتماد” به معنی تکیه کردن، متکی شدن به کسی و نیز کاری را به او سپردن است همچنین در همین خصوص کاتلر معتقد است “سازمان تنها با ایجاد اعتماد در مشتریان به بقای خود تضمین می دهد ”  لذا اعتماد و از آن مهمتر حفظ آن وظیفه دائمی است که شرکت در قبال آن برای مشتریان بالقوه و افزایش طول عمر موثر مشتری ختم می شود .

شهرت و تجربه تنها راه سازمان ها باید در خدمات پس از فروش خود به دنبال آن باشند در واقع برای یک شرکت تبلیغاتی که امر مهمی در برند سازی هر سازمان دیگر به عنوان یک مجری چاپ و تبلیغات در فعالیت می باشد این امر باعث می شود حد بالاتری از انتظار را در برآورده کردن نیاز مشتریان داشته باشد و این موضوع سبب شده که این شهرت و تجربه در امر چاپ و تبلیغات جایگاه ویژه ای را در بین همکاران به خود اختصاص دهد .

مجموعه راهکارهایی که مجموعه چاپ نگار طی سالها خدمت به آن پایند بوده و در نظر مشتریان مورد قبول و باعث اعتماد دو چندان این مجموعه گردیده است :

پایبندی به تعهدات از نظر مشتری :

شرکت و چاپخانه که خدمات تکمیلی و یا خدمات پس از فروش و  چاپ را به مشتریان ارائه می دهد اصولا با توجه به نیاز مشتری در هنگام فروش تعهداتی را تضمین می کند و از آنجا که مشتریان با توضیحات کامل و جامع این مجموعه برخوردار هستن و با دریافت نمونه اولیه از کارهای چاپی بصورت ماکت اولیه نسبت به خواسته های خود پیش زمینه های ذهنی شان فراهم می گردد و قدرت تصمیم گیری بهتری برایشان بوجود می آید که در نهایت خدمات ارایه شده در این مجموعه فراتر از انتظار مشتریان را  درطی این سالها فراهم نموده است. این روند که قانع شدن مشتری و اطلاع کافی از روند کار باعث شده که این مجموعه نیز همه وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهد .

رفتار و احترام به مشتریان :

مشتری که از خدمات پس از فروش و یا تکمیلی ( صحافی ، برش ، خط تا ، بسته بندی و . . . . . . .) استفاده می کنند با مراجعه به بخش خدمات و دیدن مراحل و روند کار می توانند بار استرس  و باروانی این سفارشات را با احترام و اهمیت به کار به مشتریان خالی کنند و این رفتار دوستانه متقابل همکاران چاپ نگار باعث شده شرکت درانجام وظایف به نحو احسنت انجام دهد .

سرعت در تحویل سفارشات و ارایه براساس زمانبندی مقرر شده :

سرعت در سفارشات چاپی که همیشه به علت کمبود وقت در روزگار فعلی بسیار حائز اهمیت می باشد که چاپ نگار در عرضه فرم های ۶ ساعته کارت ویزیت و ۶ ساعته چاپ تراکت  مجموعه ای مطمئن بوده باعث شده تا روند کاری را دی دیگر سفارشات اعم از چاپ های کاتالوگ ،بروشور و کلیه خدمات چاپی دیگر اعم از چاپ پاکت های سی دی ،چاپ پاکت های اداری ، چاپ انواع کارت های آویز تبلیغاتی ،چاپ کارت ویزتهای مختلف  : لمینت ،سلفون ،یوی ،کتان و …. که می توان یک برگ برنده در مقایسه با همکاران و رقبای خود باشد .

 

جمع بندی :

فارغ از مسئله فروش و پس از فروش که هزینه هست یا خیر اگر شرکتی پس از فروش به جنبه فراتر از آن چه تعهد داده است توجه کند بدون شک می تواند شهرت مناسبی در بازار بدست آورد که این شهرت فرآیند اعتماد سازی در ذهن مشتری را آسان می کند و مقوله ای که سبب میشود تا بعضی برندها همچون چاپ نگار در مقایسه با رقبا مخصوصا در حرفه تبلیغات برتری قابل نسبی داشته باشد و فروش بیشتری داشته باشند .

 

بخشی از افتخارات و حضور در نمایشگاه های چاپ و بسته بندی:

 

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «چرا چاپ نگار در بین برندهای چاپ فروش بیشتری دارد ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن