چاپ پلات و لمینت

مفهوم کلی و منظور از چاپ پلات لمینت چیست ؟

چاپ پلات | پلات لمینت گرم و سرد  | استند و سازه نمایشگاهی

چاپ پلات چگونه انجام می شود ؟

 بروی کاغذهای کوتد گرم بالا توسط دستگاههای پلاتر با تفکیک ۶ و ۸ رنگ چاپی معادل ۴۸۰۰ DPI را ایجاد می کند که  می توان گفت کیفیت خیلی بالایی را داشته  و بعد از چاپ بوسیله دستگاه  لمینیتور لایه نازکی که لمینت گفته می شود بروی چاپ کشیده میشود که به دو صورت لمینت گرم و لمینت سرد می باشد .

انواع لمینت :

 به دو صورت لمینت براق و لمینت مات دسته بندی می شوند چاپ نگار با داشتن و مجهز بودن تمامی این دستگاهها آماده پذیرش سفارشات همکاران از بدو ورود به صنعت چاپ دیجیتال تاکنون  را پذیرا بوده و انجام می شود و در بحث لمینیتور که بصورت گرم انجام می شود کار چاپ شده با پوشش لمینت کامل پوشیده می شود .

لمینت گرم چگونه می باشد ؟

و در اثر حرارت در دوطرف کار که به اصطلاح پرس گفته می شود روکش می شود و این روکش باعث  درخشان تر شدن رنگها و مانع از چروکیدگی ، لک شدن ، سیاه شدن یا ایجاد اثر انگشت و جای دست بروی محصول چاپ شده می شود .

لمینت سرد چگونه می باشد ؟

لمینت سرد بر خلاف گرم شبیه به یک لایه نازک شفاف می باشد که بدون حرارت بر سطح کار بصورت لیبل شفاف چسب دار یا استیکر مانند می باشد چسبانده می شود.

کیفیت ، اندازه  و کاربرد دهانه دستگاههای چاپ پلات و لمینت :

 خروجی دستگاههای پلات ۱۰۶ سانت بوده و در سایز بزرگتر تا ۱.۵ متر با رزولیشن ۳۶۰۰ Dpi هم امکان چاپ عرضی را در هر طولی  فراهم آورده ایم  که بخاطر خاص بودن این نوع از چاپ در فضاهای داخلی یا چاپ های ایندور بیشتر چاپ های از قبیل چاپ نقشه ها ،چاپ های بروی بوم ، انواع سازهای نمایشگاهی از قبیل استند که در سایزهای معمول ۹۰*۲ یا ۶۰*۱۷۰  می باشد.

سایز پایه های و انواع پایه های استند :

غالبا این استند ها را با عنوان استند بنر یا بنر استند یا چاپ پلات و لمینت می شناسند که هیچ قفاوتی با یکدیگر ندارند و اما استند کراس یا استند ایکس از نوع قدیمی این استند می باشد و در نواع استند ها ، استند فلکه ای که به لحاظ ایستایی و مقاومت برتری نسبت به دیگر استند ها دارد پرفروش تر می باشد.

 

 چاپ پلات و لمینت