چاپ پلات و لمینت

مفهوم کلی و منظور از چاپ پلات لمینت چیست ؟

چاپ پلات | چاپ و تولید رول آپ  | استند و سازه نمایشگاهی

چاپ پلات چگونه انجام می شود ؟

 بروی کاغذهای کوتد گرم بالا توسط دستگاههای پلاتر با تفکیک ۶ و ۸ رنگ چاپی معادل ۴۸۰۰ DPI را ایجاد می کند که  می توان گفت کیفیت خیلی بالایی را داشته  و بعد از چاپ بوسیله دستگاه  لمینیتور لایه نازکی که لمینت گفته می شود بروی چاپ کشیده میشود که به دو صورت لمینت گرم و لمینت سرد می باشد .

انواع لمینت :

 به دو صورت لمینت براق و لمینت مات دسته بندی می شوند چاپ نگار با داشتن و مجهز بودن تمامی این دستگاهها آماده پذیرش سفارشات همکاران از بدو ورود به صنعت چاپ دیجیتال تاکنون  را پذیرا بوده و انجام می شود و در بحث لمینیتور که بصورت گرم انجام می شود کار چاپ شده با پوشش لمینت کامل پوشیده می شود .

لمینت گرم چگونه می باشد ؟

و در اثر حرارت در دوطرف کار که به اصطلاح پرس گفته می شود روکش می شود و این روکش باعث  درخشان تر شدن رنگها و مانع از چروکیدگی ، لک شدن ، سیاه شدن یا ایجاد اثر انگشت و جای دست بروی محصول چاپ شده می شود .

لمینت سرد چگونه می باشد ؟

لمینت سرد بر خلاف گرم شبیه به یک لایه نازک شفاف می باشد که بدون حرارت بر سطح کار بصورت لیبل شفاف چسب دار یا استیکر مانند می باشد چسبانده می شود.

کیفیت ، اندازه  و کاربرد دهانه دستگاههای چاپ پلات و لمینت :

 خروجی دستگاههای پلات ۱۰۶ سانت بوده و در سایز بزرگتر تا ۱.۵ متر با رزولیشن ۳۶۰۰ Dpi هم امکان چاپ عرضی را در هر طولی  فراهم آورده ایم  که بخاطر خاص بودن این نوع از چاپ در فضاهای داخلی یا چاپ های ایندور بیشتر چاپ های از قبیل چاپ نقشه ها ،چاپ های بروی بوم ، انواع سازهای نمایشگاهی از قبیل استند که در سایزهای معمول ۹۰*۲ یا ۶۰*۱۷۰  می باشد.

سایز پایه های و انواع پایه های استند :

غالبا این استند ها را با عنوان استند بنر یا بنر استند یا چاپ پلات و لمینت می شناسند که هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و اما استند کراس یا استند ایکس از نوع قدیمی این استند می باشد و در نواع استند ها ، استند فلکه ای که به لحاظ ایستایی و مقاومت برتری نسبت به دیگر استند ها دارد پرفروش تر می باشد.

رول آپ چیست ؟

بدون شک یکی از پرکاربرد ترین و نوین تری راههای تبلیغات در نمایشگاه ها استفاده از استند های ایستاده می باشد که بصورت پلات لمینت بوده و  یکی دیگر از محصولات استفاده از رول آپ بصورت ثابت یا بصورت موتور دار گردون می باشد بسیار قابل توجه بوده که با توجه به جمع شدن در زمان حمل و نقل کمترین جای ممکن را گرفته و در جابجایی  دچار پارگی و خط و خش نمی شود .

استفاده از رول آپ با توجه به امکان تعویض رو یه می توان یه محبوبیت خاص در نوع سازه های نمایشگاهی به حساب آورده شود و ماندگاری پایه و تعویض با رویه جدید باعث بصرفه بودن هر چه تمامتر این محصول شده و قابل ذکر می باشد که نوع متریال استفاده شده در قسمت چاپ این محصول چاپ پلات لمینت و چاپ سولیت بوده که هر کدام به نوعی  با کیفیت فوق العاده ای  به کیفیت تبلیغی هر چه بهتر محصول می پردازد .

انواع استند رول آپ : 

رول آپ ثابت یکطرفه 

با توجه به ثابت بودن رول آپ و نمایش یکطرفه این محصول معمولا مصرف زیادی داشته و امکان تعویض رویه و یا جهت شرکت در انواع نمایشگاه ها و  در  فروشگاه ها  جهت تبلیغ بصورت رول آپ فروشگاهی  که امکان تغییر محصولات وجود دارد استفاده می شود و معمولا به خاطر فضای کم اشغال شده توسط این محصول بسیار پرمصرف می باشد .

رول آپ ثابت دوطرفه 

این محصول که همزمان امکان ارایه دو تبلیغ در دوطرف پایه فراهم شده کاربرد زیادی در فروشگاهها و نمایشگاههای بزرگ را به همراه دارد که امکان دید از دو طرف برای این استند باید فراهم باشد و با قرار گرفتن در وسط فروشگاه ها، راهروها و یا بیرون از غرفه امکان نمایش در دو طرف  محصول را فراهم میکند .

رول آپ گردان یا موتور دار 

این محصول با رعایت هر دو اصل تبلیغات یکطرفه و دوطرفه  مورد استفاده قرار میگیرد که با رعایت اصول طراحی مناسب و بصورت دورانی هم به عنوان یک رول آپ ثابت دوطرفه یا رول آپ یک طرفه در کنار دیوار بصورت نمایش دورانی امکان نمایش هر دو طرف را داشته و از آنجایی که  تعویض این رویه  هم در این محصول همراه شده این محصول هم در صف رول آپ های پرفروش قرار گرفته و  همراه با خدمات توسط چاپ نگار ارایه می گردد .

از مزیت این محصول می توان به تعویض رویه امکان استفاده هم به عنوان یک رول آپ ثابت یکطرفه و یک رول آپ ثابت دوطرفه این محصول اشاره کرد .

 

 

 

 

 چاپ پلات و لمینت

به بالای صفحه بردن