مرکز تخصصی چاپ وتکثیر سی دی ، تولید استمپر CD و DVD و چاپ افست

لیبل سی دی

چاپ-لیبل-سی-دی

لیبل سی دی 

لیبل سی دی چیست و چه مفهومی دارد ؟

در گذشته با توجه به  نبود سیستم چاپ سی دی و عدم دسترسی همه به سیستم چاپ مستقیم بروی سی دی ، از گزینه لیبل سی دی که بروی سی دی  که از جنس کاغذ پشت چسب دار استفاده می شد ،که با پرینت گرفتن بروی لیبل سی دی  و چسباندن آن بروی سی دی  به جای چاپ سی دی یا چاپ مستقیم روی سی دی استفاده می شد.

مشکلات و عوامل عدم تایید استفاده از لیبل سی دی از دیدگاه متخصصین در زمینه چاپ و تکثیر سی دی چیست ؟

این روش بخاطر عدم دقیق چسبیدن شد لیبل سی دی بروی سی دی  باعث می شد که سی دی در درایو به مشکل برمی خورد و با چرخش در درایو سی دی بصورت آمبالانس یا درست قرارنگرفتن ، و عدم چرخش سی دی بصورت موازنه بروی اپتیک، باعث قطع و وصلی در اجرای محتوی می شد و این امر در نظر استفاده کنندگان سی دی ناخوشایند بود .

# بهترین شیوه ودر عین حال استاندارد ترین روش داشتن سی دی با طرح سازمان یا طرح و معرفی کننده محصول 

با ورود سیستم چاپ دیجیتال سی دی  که چاپ مستقیم بروی سی دی پرینت گرفته می شود این مشکل را حل نموده و پیشنهاد می شود بجای برچسب سی دی یا چسباندن لیبل سی دی از چاپ سی دی یا چاپ مستقیم روی سی دی استفاده شود که هم در زمان تکثیر  سی دی یا دی وی دی و یا همان رایت کردن CD ,DVD این مشکل مرتفع می شود و سی دی دچار آمبالانس نمی شود که در امر خواندن یا اجرا هیچ مشکلی بوجود نمی آوردو حتی باعث به حداقل رسیدن درصد سوخت در هنگام تکثیر می شود .

#روشی مناسب به جهت پایین آوردن هزینه ها و مقرون به صرفه کردن هر چه تمامتر خدمات چاپ و تکثیر

و در مواردی که تعداد چاپ سی دی هم بالاتر سفارش مورد نیاز باشد، از نظر صرفه اقتصادی نیز مقرون بصرفه تر خواهد بود و  از طرفی استفاده از چاپ CD ,DVD یا همان چاپ مستقیم بروی سی دی نسبت به لیبل سی دی که بروی سطح دیسکت چسبانده می شد کیفیت بهتر و استاندارد تری هم داشته از این رو مجموعه چاپ نگار این امر را پیشنهاد می  دهد که  به جای لیبل سی دی از چاپ مستقیم بروی سی دی استفاده شود.

هدف از ارایه این مقالات بیان استاندارد های چاپ CD و DVD بوده و خاطر نشان می شویم که استفاده از لیبل پشت چسب دار حتی با وجود دستگاههای چاپ مستقیم روی CD دارای جایگاه خاص خود بوده و هنوز استفاده میشود .