چاپ سی دی دیجیتال یا افست ؟

[

مقالات پیرامون چاپ سی دی دیجیتال


»  چاپ و تکثیر سی دی


»  چاپ و تکثیر دی وی دی


»   انجام چاپ سی دی محدود


»  چاپ سی دی فوری و ارزان


»  چاپ لیبل سی دی


»  چاپ دیجیتال سی دی چگونه انجام می شود


»   چاپ و تکثیر CD مقالات


»   روکش یوی روی سی دی


»   چاپ عکس روی سی دی


»   چاپ CD بیمارستان و مراکز درمانی


»   چاپ روی CD


»   قیمت چاپ دی وی دی


»  رایت سی دی


»   نمونه چاپ سی دی


»   لیبل سی دی


»   فروش دی وی دی پرینتیبل ایرانی


»  چاپ CD به صورت خام


مقالات پیرامون چاپ سی دی افست


»  تولید استمپر سی دی


»  تولید استمپر دی وی دی


»   تکثیر نقره ای سی دی


»   سی دی اورجینال


»  چاپ سی دی ارزان


»  چاپ افست دی وی دی


»  تکثیر نقره ای سی دی


»  چاپ سیلک روی سی دی


»  مینی سی دی


»  تولید دی وی دی ناین


»  تولید DVD smooth


»  سی دی نونیم در صنعت چاپ سی دی


»  قیمت چاپ سی دی


»  چاپ و تکثیر آلبوم موسیقی


»  چاپ افست سی دی


پاسخ به سوال در زمینه چاپ سی دی دیجیتال بهتر است یا چاپ سی دی افست :

هر دو سفارش چاپ سی دی دیجیتال و افست سی دی با کاربری جدا از هم و متفاوت از نظــر زمان بنـدی در ارایه محصولات  را داشته و با توجه به نمـودار سفـارشات و تاریخچه ثبت سفارشات خدمات چاپی در این زمینه نشانگر به سمت چاپ دیجیتال از بابت سفارشات در زمانبندی برگزاری نمایشگاه های مختلف از بابت چاپ سی دی نمایشگاها و حضور در کنفرانس ها را بصورت رایت شده از طرفی تولید کنندگان نرم افزار،ارایه دهندگان فیلم های آموزشی و ویدیو رسانه های آموزشی و خـانـگی با توجه به زمان بنـدی مشخصه و استفاده از قابلیت نقره ای بودن و اورجینال دیسک ها در شیوه افست را در دستور کار خود قرار داشته و چاپ سی دی افست و نقره ای را مورد استفاده قرار می دهند .

چاپ سی دی به شیوه دیجیتال، چاپ سی دی به شیوه افست ؟ بهترین گزینه برای سفارش چاپ سی دی


¤ مقدمه

    با توجه به رشد صنعت چاپ در همه حوزه ها و همچنین در صنعت چاپ انواع لوح فشرده اعم از سی دی و دی وی دی که با ورود دستگاه های روز دنیا در صنعت چاپ توانسته کیفیت بالایی در تولیدات و ارایه خدمات چاپ در حوزه CD  و DVD به مشتریان ارایه دهد در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی مقالات ارایه شده در پیرامون چاپ سی دی به شیوه دیجیتال و چاپ  سی دی به شیوه افست بهترین گزینه برای ثبت سفارش مشتریان برحسب تعداد سفارش و  بهترین کیفیت چاپ سی دی بپردازیم .

علاوه بر چگونگی شیوه چاپ CD  به شیوه دیجیتال و چاپ CD  به شیوه افست و شباهت های قابل توجه در هر دونوع شیوه و مقایسه شیوه های چاپی در دیسک های مختلف نیم نگاهی به شیوه های دیگر این صنعت خواهیم پرداخت.

» چاپ سی دی دیجیتال یا Digital CD printing

چاپ سی دی به شیوه دیجیتال با رشد روز افزون در صنعت چاپ دیجیتال مخصوصا با ورود دستگاه های کپی تراکس که از کیفیت بالایی در تولیدات دستگاه های چاپ سی دی روز دنیا  به شمار می رود و اضافه شدن به مجتمع چاپ نگار توانسته علاوه بر افزایش خروجی چاپ و بالا بردن ” کیفیت چاپ روی سی دی” با کیفیت قابل ارایه با ۴۸۰۰Dpi را به مشتریان ارایه دهیم .

چاپ سی دی به شیوه دیجیتال تنها شیوه دریافت سفارش بصورت خام و بدون رایت جهت استفاده در سازمان و ارگانها میباشد

چاپ سی دی دیجیتال بدینگونه می باشد که در ابتدای سفارش مشتریان با تهیه سی دی خام پرینتیبل ،( به آن دسته از سی دی های که قابلیت چاپ مستقیم را به واسط ماده ای سفید رنگ که سطح روی سی دی را پوشانده و امکان جذب مرکب را بروی دیسکت ها فراهم می کند ) انجام می شود خرید سی دی خام با درجه بندی بالا از مهمترین اصول در ارایه سفارشات چاپ سی دی مشتریان  ر این مجموعه می باشد .

در گام بعدی خدمات چاپ سی دی دیجیتال با ارایه طرح استاندارد چاپی بر پایه قالب اصلی ارایه شده در سایت یا از طرف مشتریان بوسیله دستگاه چاپ سی دی بصورت ۸ رنگ بروی خود بدنه سی دی نقش می بندد.

» زمان تحویل سفارشات در چاپ دیجیتال 

از مزیت های مهم در صنعت چاپ سی دی به شیوه دیجیتال تحویل روزانه این سفارشات می باشد که این مجموعه با تجهیز شدن به دستگاه های روز و قابلیت خروجی بالای این دستگاه توانسته ایم سفارشات ۵۰۰۰ حلقه سی دی و دی وی دی را بازده زمانی نهایت ۱ الی ۲ روز کاری به مشتریان ارایه دهیم که قابل ذکر می باشد فرآیند ارایه شده در خدمات چاپ س یدی به شیوه دیجیتال همراه با خدمات تکثیر و رایت انواع سی دی و رایت دی وی دی همراه می باشد که ای بازه زمانی در صورت حذف دیتا ( اطلاعات ) از بابت رایت دیسکت ها با تعداد بالاتر و زمان بندی کمتری به مشتریان قابل ارایه می باشد .

خدمات تکثیر  و رایت CD و یا تکثیر و رایت DVD بوسیله دستگاه های داپلیکیتور که بصورت سری ۱ به ۱۱ می باشد انجام می گیرد در این شیوه رایتی دیسکت ارایه شده از مشتریان به عنوان مادر در نظر گرفته می شود و برمبنای محتوی اصلی بروی سی دی یا دی وی دی قبل از خدمات چاپ رایت انجام می گیرد .در دستگاه های داپلیکیتور مبنای خروج دیسکت ها بر مبنای GOOD ONLY  پیش فرض دستگاه قرار گرفته که در زمان رایت و اتمام پروسه رایت سی دی سوخته یا دی وی دی سوخته از روند تولید توسط اپراتور جدا شده و به بخش ضایعات منتقل می شود و در مورد دیسک های  رایت شده به اتاق چاپ منتقل و آماده چاپ و تحویل به مشتریان می گردد .

 زمان تحویل سفارشات در شیوه چاپ سی دی دیجیتال با تحویل حداقل ۵۰۰۰ حلقه در روز جزو مزیت این شیوه به شمار می رود

مزیت چاپ سی دی دیجیتال : 

» دریافت سفارشات در بازه زمان ۱ الی ۲ روزه

» امکان چاپ سی دی و چاپ دی وی دی در تعدد طرح در تیراژ های پایین

» امکان نمونه گیری رایگان قبل از چاپ نهایی سفارشات

» دریافت سی دی یا دی وی دی با لیبل سازمان بصورت خام

» چاپ سی دی افست Offset CD printing

جایگاه چاپ سی دی افست با توجه به کیفیت این چاپ در صنایع مختلف چاپی همیشه زبان زد بوده و از کیفیت بالایی دستگاه های چاپ از جمله هایدلبرگ  یا استار با ۸ برج رنگی نشان از لوپ بالای رنگی را داشته و کلیت پروسه چاپ در سیستم سی دی و دی وی دی همانند پرسه چاپ بروی کاغذ شامل مراحل اولیه تولید فیلم و زینک و انتقال طرح چاپی طراحی شده با مد رنگی CMYK  و انتقال مرحله به مرحله رنگی از زینک بروی سی دی بجای کاغذ می باشد .

مراحل چاپ سی دی افست یا به نحوی تولید سی دی افست بدینگونه می باشد که در این شیوه کلیت تولید و تکثیر cd و تولید و تکثیر dvd  به شیوه کاملا صنعتی و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می گیرد در روند تولید و تکثیر لوح های فشرده اعن از CD و DVD  ابتدا از محتوای اولیه مشتریان یک قالب  جهت تولید سی دی مهیا می گردد که به این قالب قالب استمپر گویند .

قالب استمپر چیست ؟ معرفی قالب استمپر بدین گونه می باشد که کلمه استمپر معادل کلمه Stamper  از واژه استامپ به معنی حامل یا انتقال دهنده می باشد که در روند تولید سی دی به شیوه افست از این قالب به عنوان یک رابط بین دستگاه تولید و سی دی مادر می باشد روند تولید و انتقال دیتا از لوح اصلی و مادر و تزریق دیتا بصورت باینری و میکرو دیتایی توسط قالب استمپر انجام می شود .

روند تولید و تکثیر سی دی بو سیله قالب استمپر و تولید به شیوه اورجینال تولید استمپری یا چاپ استمپری گفته میشود

ادامه روند چاپ افست با نصب قالب استمپر و پانچ بروی دستگاه صرت می گیرد که بر مبنای اطلاعات داده شده از مشتریان و ساخت قالب استمپر همانند دیتای اولیه و شروع روند تولید سی دی که از مواد اولیه پلیکربنات می باشد آغاز می گردد بعد از تولید CD  و بارگزاری اطلاعات در بطن دیسکت آماده مرحله چاپ می شود .

» مراحل و شیوه چاپ افست سی دی  

در ادامه تولید لوح های فشرده به شیوه استمپری و منتل شدن به اتاق چاپ در ابتدا با تهیه فیلم و زینک اولیه که براسااس استاندارد های اولیه طراحی لیبل CD  در مقالات ارایه شد آماده می گردد و با نصب فیلم و زینک بروی دستگاه استار که مخصوص چاپ براساس مختصات دایره ساخته شده است آماده چاپ مستقیم بروی بدنه دیسکت بصورت ۴ رنگ می باشد .

نکته : در سیستم چاپ سی دی به شیوه افست و چاپ دی وی دی به شیوه افست چون بر خلاف کاغذ از زمینه سفید برخوردار نبوده بر زمینه نقره ای قابل چاپ می باشد و از آنجایی که این پیش فرض رنگ سفید در طراحی ها همیشه همراه بوده قبل از پروسه چاپی بوسیله شابلون رنگ سفید در سفارشاتی که رنگ زمینه بر مبنای ۴ رنگ تهیه گردیده است اعمال می گردد و بعد از رنگ سفید چهار رنگ CMYK  بصورت ترکیبی و مرحله ای بروی سی دی نقش می بندد .

سفارشات تولید شده در این سفارشات در بازار با نام های “تولید استمپری سی دی” ، “تولید استمپری دی وی دی” ، “چاپ استمپری” ، “چاپ افست CD” ، “چاپ افست DVD” ، “سی دی اورجینال” ، “دی وی دی اورجینال” ، “سی دی کف نقره ای” ، “دی وی دی کف نقره ای” در عامه تلفظ می گردد .

» زمان تحویل سفارشات در چاپ افست 

زمان تحویل در سفارشات چاپ افست نسبت به چاپ سی دی دیجیتال زمانبر تر بوده و از آنجایی که زمان اولیه صرف ساخت قالب استمپر اولیه و تهیه و آماده سازی لیبل سی دی بصورت فیلم و زینک و مراحل تولید اولیه سی دی و خدمات چاپ و بسته بندی و ارسال از کارگاه به دفتر مرکزی شامل ۱ هفته الی ۱۰ روز کاری زمانبر بوده و ثبت سفارش در این شیوه با حداقل ۱۰۰۰ حلقه از انواع CD  و یا DVD  مقدور می باشد و نسبت به تعداد تولیدی بیشتر در این شیوه از نظز قیمتی بسیار مقرون بصرفه و اقتصادی می باشد .

مزیت چاپ سی دی افست : 

» دریافت سفارشات بصورت نقره ای و اورجینال

» امکان تولید و چاپ با کیفیت با ضریب خطای صفر درصدی و تضمینی

» مناسب تولید و صرفه اقتصادی در تیراژهای بالای ۱۰۰۰ عدد در چاپ افست نسبت به چاپ سی دی دیجیتال

در هر کدام از شیوه های ارایه شده  اعم از چاپ سی دی دیجیتال که قابلیت ارایه سی خام با طرح سازمان و ارایه چاپ سی دی به شیوه افست جهت ارایه محصولات نرم افزار ویدیویی  و غیره که جنبه فروش و تبلیغاتی را بصورت پر شده دارند در این مجموعه قابل ارایه می باشد .

از شیوه های دیگر در زمینه چاپ سی دی می توان به استفاده از شیوه استفاده از لیبل  اشاره کرد که روند ارایه سفارشات لیبل نیز به چند صورت  می باشد

» ارایه لیبل خام بصورت سفید و لیبل پشت چسب دار

» ارایه خدمات چاپ لیبل بصورت دیجیتال و در تعداد محدود

» ارایه خدمات چاپ افست لیبل سی دی با روکش یوی و سلفون براق

از روش های دیگر در صنعت چاپ سی دی به شیوه سیلک اسکرین می باشد که با توجه به ارایه خدمات این محصول فقط بروی دیسک های نونیم یا سی دی های رویه نقره ای امکان پذیر می باشد که در ادامه خط تولید سی دی و دی وی دی به شیوه استمپری قرار گرفته و تولید می گردد

در این شیوه نیز امکان چاپ در حداقل تعداد ۱۰۰۰ عدد می باشد و با توجه به قرار گرفتن در ادامه خط تولید سی دی و دی وی دی های استمپر فقط بصورت دیسک های پر شده و بارگزاری شده تولید می گردد و امکان ارایه سی دی بصورت چاپ سیلک و خام جهت مصارف شرکتی را ندارد .

ارایه خدمات چاپ افست بصورت خام در عناوین چاپ افست سی دی بصورت خام” و چاپ افست دی وی دی بصورت خام”

و چاپ سی دی بصورت خام” به شیوه دیجیتال فراهم شد جهت دریافت اطلاعات کافی در این زمینه با ما در تماس باشید.

نظرات و تجربیات شما درباره چاپ سی دی دیجیتال یا افست که کدام بهتر است ؟ در زیر این پست باقی مانده و راهنمای هموطنان خواهد بود

5 دیدگاه دربارهٔ «چاپ سی دی دیجیتال یا افست ؟»

    1. سلام جناب محتشم
      بله سفارش چاپ استمپری همون تولید استمپری یا چاپ افست سی دی یا تولید اورجینال سی دی و دی وی دی هستش و از بابت چاپ افست روی سی دی خام اگر تعداد بالای ۵۰۰۰ حلقه باشه براتون امکان تولید و چاپ افست سی دی خام هستش و اینکه رو تعداد پایین انجام نمیشه بخاطر هزینه های جانبی این موضوع هستش که نسبت به تولید سی دی خام نونیم مقرون بصرفه نیستش

  1. من خودم چندین بار سفارش چاپ سی دی رو به مجموعه های مختلف داشتم کیفیت چاپ افست همیشه یکسان و عالی بوده ولی چاپ دیجیتال تو هر چاپخانه ای یه کیفیت داشته و اینکه کیفیت چاپ دیجیتال میتونه خیلی بهتر از چاپ افست باشه به شرطی که چاپخانه ای که چاپ سی دی رو براتون میزنه واقعا کیفیت خوبی بهتون بده و چاپ سی دی نگار یکی از اون چاپخانه های قدیمی و خوبی هست کا بهتون پیشنهاد میکنم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن