لیبل سی دی

چاپ-لیبل-سی-دی

لیبل سی دی پشت چسب دار

روش استاندارد چاپ انواع لوح های فشرده بجای لیبل سی دی 

لیبل سی دی چیست و چه مفهومی دارد ؟

در گذشته با توجه به  نبود سیستم چاپ و عدم دسترسی همه به سیستم چاپ مستقیم بروی سی دی ، از گزینه لیبلCD  که از جنس کاغذ پشت چسب دار بود استفاده می شد ،که با پرینت گرفتن بروی برگه و چسباندن آن بروی دیسک ها   به جای  چاپ مستقیم روی سی دی استفاده می شد.

مشکلات و عوامل عدم تایید استفاده از لیبل از دیدگاه متخصصین در زمینه چاپ و تکثیر CD چیست ؟

این روش بخاطر عدم دقیق چسبیدن شد بروی سی دی  باعث می شد که دیسکت ها در درایو به مشکل برمی خورد و با چرخش در درایو سی دی بصورت آمبالانس یا درست قرارنگرفتن ، و عدم چرخش لوح فشرده بصورت موازنه بروی اپتیک، باعث قطع و وصلی در اجرای محتوی می شد و این امر در نظر استفاده کنندگان سی دی ناخوشایند بود .

# بهترین شیوه ودر عین حال استاندارد ترین روش داشتن لوح فشرده با طرح سازمان

با ورود سیستم صنعت چاپ دیجیتال که مستقیم بروی سی دی پرینت گرفته می شود این مشکل را حل نموده و پیشنهاد می شود بجای برچسب  از پرینت بروی سی دی استفاده شود که هم در زمان تکثیر دیسکت ها  و یا همان رایت کردن این مشکل مرتفع می شود و سی دی دچار آمبالانس نمی شود که در امر خواندن یا اجرا هیچ مشکلی بوجود نمی آورد و حتی باعث به حداقل رسیدن درصد سوخت در هنگام تکثیر می شود .

#روشی مناسب به جهت پایین آوردن هزینه ها و مقرون به صرفه کردن هر چه تمامتر خدمات چاپ و تکثیر

و در مواردی که تعداد چاپ بروی لوح های فشرده هم بالاتر سفارش مورد نیاز باشد، از نظر صرفه اقتصادی نیز مقرون بصرفه تر خواهد بود و  از طرفی استفاده از چاپ CD ,DVD یا همان چاپ مستقیم نسبت به برچسب که بروی سطح دیسکت چسبانده می شد کیفیت بهتر و استاندارد تری هم داشته از این رو مجموعه چاپ نگار این امر را پیشنهاد می  دهد که  به جای لیبل از چاپ مستقیم بروی CD استفاده شود.

هدف از ارایه این مقالات بیان استاندارد های چاپ CD و DVD بوده و خاطر نشان می شویم که استفاده از لیبل پشت چسب دار حتی با وجود دستگاههای چاپ مستقیم روی CD دارای جایگاه خاص خود بوده و هنوز استفاده میشود .

بدون دیدگاه

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نه − چهار =